Türkiye Pazarı için özel geliştirilmiş Minibüs-Kamyonet lastikleri piyasalarda?

Vitour_CargoVan_700x600-01Avrupa’nın en büyük hafif ticari araç lastiği pazarlarından biri olan ülkemizde, özellikle de bu tip araçların çok yoğun olarak kullanıldığı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ve İç Ege bölgelerinde kullanım şartlarının ( yol, yük, iklim ) zorluğundan dolayı son kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek ürün çeşidinin kısıtlı olduğu bilinmektedir.

Dağıtım kanalının ihtiyaçları doğrultusunda ürün tedarik etme prensibini benimsemiş olan LastikPark; yaklaşık 2 yıl süren yoğun araştırma ve geliştirme çalışmaları neticesinde, Türk tüketicisinin tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya yönelik olarak ve sadece Türkiye şartları için özel geliştirilmiş sırt deseni, kuvvetlendirilmiş 10 kat muadili gövdesi ve özel kauçuk karışımı ve beyaz yanak tasarımı ile Vitour CARGO VAN hafif ticari lastiklerini piyasaya sundu.

Hem görsel tasarımı, hem de güçlendirilmiş karkası ile kısa sürede yoğun ilgi gören CARGO VAN lastikleri ilk olarak pazarın %70?ini oluşturan 3 ebat ile piyasa girdi. 215/75R16, 205/75R16 ve 235/65R16 ebatları ile piyasaya giren CARGO VAN yaşanan talep üzerine ürün gamını diğer ebatlar ile zenginleştirecek.