Continental Lastikleri

  • Continental Hakkında

    Continental AG, 1871 yılında Almanya’nın Hannover kentinde kurulan lastik şirketidir. Continental, Volkswagen, Ford, Volvo, Iveco, BMW, Toyota, Honda, Renault, Porsche gibi önde gelen araç üreticilerinin lastik tedarikçisidir. Özellikle spor araç ve motorsiklet kullancılarının bir numaralı tercihi haline gelen Continental, 190.000’in üzerinde çalışanıyla dünya çapında hizmet vermeye devam etmektedir. Continental’ı diğer markalardan ayıran en belirgin özelliği ise markanın şasi gibi lastik performansını doğrudan etkileyen bileşenlerin üretimini de yapmasıdır.

Bu noktada Continental, lastiğin performansını aracın diğer bileşenleriyle uyum içinde değerlendirerek en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemektedir.

Bu sene Alman otomobil dergileri Auto Motor und Sport ve AutoBild’e göre Continental’ın ContiPremiumContact5 Yaz Lastikleri, alanında en iyi seçilerek en çok önerilen model olarak gösterilmiştir. Bunun yanı sıra Birleşik Krallık tüketicileri, Continental’ı Tüketici Dostu  Marka dalında oylayarak bu ünvanı kazandırmışlardır. Aynı zamanda Continental’ın Avrupa çapında birbirinden bağımsız 5 ayrı testten 4’ünü kazanması, öncelikli olarak markanın güvenlik ve müşteri memnuniyeti gibi temel konulardaki başarısını büyük ölçüde ortaya koymaktadır.

Yukarı Git