7 Mayıs DENDOFF Merkezefendi Mahalli Off Road Yarışları

Denizli Merkezefendi Belediyesi ve TOSFED işbirliğinde organize edilen DENDOFF 2. Mahalli Off Road yarışları 7 Mayıs Pazar günü 22 pilot ve seyircilerin katılımı ile gerçekleşti.

Saruhan mahallesinde hazırlanan off-road pistinde yapılan yarışlarda, Ordu, Giresun, Ankara, Muğla ve Denizli bölgelerinden 44 yarışmacı ve 22 araç mücadele etti. 6 mayıs cumartesi günü orman yarışları etabı yapılan etkinliğin final etabı da 7 mayıs pazar günü gerçekleşti. Yarışlar S1, S2, S3 ve S4 klasmanlarında yapıldı. Pilotların zorlu arazi şartları ile mücadelesi büyük bir ilgi gördü. Özgür Yaprak ve Aykan Demirkapı ekibi Land Rover Defender ile birinciliği kazanırken, Erdoğan Kovancı ve Halil İbrahim Elievi ekibi Jeep Wrangler ile ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada ise Mitsubishi Pajero kullanan Hakan Özdemir – Mehmet Can ekibi vardı.

2016 yılında Denizli’de düzenlenen offroad yarışları 29-30 ekim tarihlerindeki gösterilerle başlamıştı. 2017 yılında mahalli yarışlarla başlayan Denizli, 2018 yılında ulusal yarış takvimine girmek istediklerini belirtti. Denizli pistinin Türkiye’nin en uzun offroad pisti olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na desteklerinden ötürü TOSFED tarafından plaket hediye edildi.

DENDOFF yarışlarında, LastikPark ve HerLastik olarak bayilerimizin de katılımı ile keyifli bir gün geçirdik ve sizler için bu görüntüleri hazırladık.

Yukarı Git