LASTİK REHBERİ

Riken Road Performance

19 AUGUST 2015

 

Riken Road Performance yaz lastiği, kontrolü her hız seviyesinde elinde tutmak isteyen ve güvenlikten ödün vermeyen sürücülere hitap etmektedir. Asimetrik sırt desen tasarımı sayesinde virajlarda ve ıslak zeminlerde de yüksek yol tutuş performansı sunmaktadır. Gelişmiş silika bileşiği ve arttırılmış diş derinliği ile uzun kilometre ömrü sunan Riken Road Performance, binek otomobiller için Avrupa’lı mühendisler tarafından geliştirilmiştir.

Riken Road Performance Öne Çıkan Özellikleri

Uzun kilometre ömrü

Asimetrik sırt desen tasarımı sayesinde ıslak zemin ve virajlarda yüksek yol tutuş performansı

Kuru zeminde mükemmel yol tutuşu

Yüksek kavrama ve manevra kabiliyeti

Her hız seviyesinde maksimum direksiyon hakimiyeti

Performanstan Ödün Vermeyin

Riken Road Performance deseni, düşük yuvarlanma direnci ile uzun kilometre ömrü bekleyen sürücülere hitap eder. Modern sırt deseni dizaynı sayesinde, dengeli bir performans sunar. Islak zeminde de kuru zeminde olduğu gibi, maksimum yol tutuş performansı sağlar. Gelişmiş kavrama ve manevra kabiliyeti için optimize edilen tasarımı, yüksek hızlarda dahi aracınız üzerinde maksimum hakimiyet sunar.

 

 

Uzunlamasına ve enine olukların yer aldığı kanal tasarımı, suyu hızla tahliye etmesine olanak tanır ve “aquaplanning” yani suda kızaklamanın önüne geçer. Riken Road Performance, yeni nesil asimetrik tasarımı, viraj ve manevralarda lastik temas yüzeyini maksimum seviyede tutarak daha kontrollü ve güvenli bir sürüş deneyimi sağlar.

 

Riken Hakkında

Japonya’da 1917 yılında fizik ve kimya alanında araştırmalar yapmak üzere kurulan Riken Gomu Endüstri, 1979 yılında ürünlerini Amerika lastik pazarına ihraç etmeye başlamış ve 1992 yılına dek izlediği istikrarlı başarı doğrultusunda Michelin Lastikleri tarafından satın alınmıştır.

Günümüzde Riken lastikleri, Avrupa’da üretilmektedir. Global standartlardaki otomobil, 4x4, hafif ticari araç lastiklerinden, kamyon lastiklerine dek uzanan geniş bir ürün yelpazesi ile sektörün öne çıkan markaları arasında yer almaktadır.

TAKSİT SEÇENEKLERİ