LASTİK REHBERİ

Riken UHP (Ultra High Performance)

02 AUGUST 2015

Riken UHP (Ultra High Performance)

Riken Ultra High Performance (UHP), beklentilerinizin ötesine ulaşan konfor ve yol tutuş performansı sunan yaz lastiği desenidir. Gelişmiş asimetrik sırt desen tasarımı ve yumuşak hamurlu yapısı, ıslak zemin ve virajlarda yol tutuş performansını maksimum seviyeye taşımaktadır.

Riken UHP Öne Çıkan Özellikler

  • Yeni nesil asimetrik sırt desen tasarımıyla ıslak zemin ve virajlarda maksimum performans

     

  • Optimum temas yüzeyi sunan gelişmiş omuz bloklarıyla üstün güvenlik

     

  • Yeni lastik alaşımı sayesinde düşük dönme direnci

     

  • Gelişmiş silika alaşımı ile sınıfının en konforlu ürünleri arasında yer almaktadır

Islak Zeminde Maksimum Yol Tutuş Performansı Sunan Merkez Tasarımı

Sırt deseninin orta kısmında, uzunlamasına ve enine kullanılan lastik kanalları hızlı sıvı tahliyesi ile suda kızaklamanın önüne geçmektedir. Böylece ıslak zeminlerde optimum temas yüzeyi sağlayarak, direksiyon hakimiyeti ve çekiş gücünün arttırılmasına olanak tanımaktadır.

KURU ZEMİNDE KONFORLU VE GÜÇLÜ OMUZ BLOKLARI

Kendine has sırt desen tasarımında kullanılan dış omuz blokları, kuru zeminde mükemmel direksiyon hakimiyeti ve üst düzey çekiş gücü sunmaktadır. Yumuşak lastik hamuru ile sessiz ve konforlu bir sürüş deneyimine olanak tanıyan Riken UHP, hem güvenliği ön planda tutan aile araçlarında, hem de dinamik sürüş beklentisi olan spor araçlarda kullanılabilmek üzere geliştirilmiştir.

Konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sunan yumuşak hamurlu Riken UHP, Avrupa’lı mühendisler tarafından geliştirilmiştir. Bir önceki desen olan Riken Maystorm’un dört versiyonluk geliştirme sürecinde elde edilen veriler doğrultusunda, Riken UHP geliştirilerek Maystorm’un yerini almıştır. Islak zeminde ve virajlarda, yol tutuş performansından ödün vermeyen asimetrik desenli Riken UHP, Michelin bünyesinde üretilmektedir.

 

Riken Hakkında

Japonya’da 1917 yılında fizik ve kimya alanında araştırmalar yapmak üzere kurulan Riken Gomu Endüstri, 1979 yılında ürünlerini Amerika lastik pazarına ihraç etmeye başlamış ve 1992 yılına dek izlediği istikrarlı başarı doğrultusunda Michelin Lastikleri tarafından satın alınmıştır.

Günümüzde Riken lastikleri, Avrupa’da üretilmektedir. Global standartlardaki otomobil, 4x4, hafif ticari araç lastiklerinden, kamyon lastiklerine dek uzanan geniş bir ürün yelpazesi ile sektörün öne çıkan markaları arasında yer almaktadır.

 

TAKSİT SEÇENEKLERİ