LASTİK REHBERİ

UZMAN ELLER DEĞER YARATIR

01 JANUARY 2017

Mükemmelliğe hayat veren gerçek tutkuyu deneyimleyin. Dünyanın en iyi ustalarından bazılarına yakından bakın ve sizi kusursuz sürüş anına sürükleyecek pek çok mükemmel ayrıntıyı keşfedin.

 

1. Bölüm : EMPATİ

Maison Chapal’dan bir deri ustası ve bir Michelin tasarımcısının kendilerini başarıya götüren sırları gün yüzüne çıkıyor: Kendilerini, ortaya çıkardıkları ürünü kullanacak olan kişilerin yerine koyuyorlar.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

  • Charles Lindbergh, Atlas Okyanusu üzerinden çığır açan uçuşunu yaparken 10 farklı deriden imal edilmiş Chapal A1 havacı ceketini giyiyordu.
  • Michelin, yeni MICHELIN Pilot Sport 4 S lastiğinin yanaklarında Premium Touch Effect uygulaması gerçekleştiren teknolojide 27 adet patente sahiptir.

 

 

2. Bölüm: TEKNİK AYRINTILAR

Yetenekli bir müzik bestecisiyle, Michelin tel operatörünün ortak noktası ne olabilir? İnsanları harekete geçirmek için teknik uzmanlıklarını kullanma arzusu.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

  • 70’ten fazla müzisyen bir araya gelerek Bullitt’in yeni versiyonunu kaydetmek için bir günden fazla uğraştı.
  • Tel çekme sürecinde, 1 cm kalınlığındaki bir tel, bir insanın saçının çapı inceliğine gelene kadar gerilir (100 mikrometre).

 

 

3. Bölüm: TİTİZLİK

Belirli bir çalışma şekli, belirli bir düşünme şekli, hiçbir şeyi tesadüfe bırakamamanın verdiği sorumluluk...Mercedes AMG motor ustasının ve Michelin lastik kontrolörünün her hareketi, titizliğin ruhuna adeta can veriyor.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

  • Mercedes-AMG’de her bir motor için sadece bir montajcı çalışır. Günün sonunda işi bitmediyse, işini ertesi gün tamamlar.
  • Fabrikalarımızdan çıkan her Michelin lastiği ( en fazla üç kere olmak üzere) el ile kontrol edilir.

 

4. Bölüm: KALİTE

Olağanüstü kalitede ürünleri nasıl yaratırsınız? Vuarnet güneş gözlükleri üretim müdürü ile Michelin lastikleri üretim sorumlusu, üstün kalitedeki hammaddeleri yüksek performanslı ürünlere dönüştürüyor.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

  • Kayakçı Jean Vuarnet 1960 yılında Olimpiyat'larda altın madalya kazandığında Roger Pouilloux tarafından üretilen bir güneş gözlüğü takıyordu... ve işte bir marka bu şekilde doğdu.
  • MICHELIN Pilot Sport 4 S lastiğinde sayısı 15’e varan benzersiz özellikte kauçuk malzeme vardır.

 

 

5. Bölüm: HASSASİYET

Mükemmelliğe giden yol ince ayarlardan geçer. En küçük hata bile yapılan tüm işi bozmaya yeter. İşinin ehli bir saat ustası da, bir Michelin kalıp üreticisi de ince ayarın ne kadar önemli olduğunu benzer şekilde keşfeder.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

  • IWC saatleri, “chapuis extrême” testinde saatlerce küçük bir kabın içinde sallandırılarak, her yönden gelen darbe ve çarpmalara maruz bırakılır.
  • MICHELIN Pilot Sport 4 S, lastiğinin yanaklarında kadifemsi bir dokunuş ve kontrast oluşturan kalıp lazerle üretilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

TAKSİT SEÇENEKLERİ