HABERLER

Goodyear ve Local Motors, Sürücüsüz Servis Araçları İçin İş Birliğine Gidiyor

31 MAYIS 2019

Goodyear, Arizona’da bulunan Local Motors ile sekiz yolculu otonom servis aracı olan Olli için anlaşmaya vardı. Goodyear böylelikle gelecekteki mobilite çözümlerini araştırmak için firmanın sürücüsüz servis aracını test filosuna eklemiş oldu.

Bu anlaşma, Goodyear’ın otonom sürüş araçları için lastiklere odaklanan testleri yapmasını sağlayacak. Goodyear, otonom araçları “DuraWeb” teknolojisine sahip özel lastiklerle donatacak.

Otonom araçlarla yapılan test çalışmaları, Goodyear’ın aracı kontrol eden sürücü olmadığında bakımla ilgili alanlarda yapılması gerekenleri belirlemesini sağlıyor. Bu çözümler söz konusu araçlar için geleceğe yönelik lastik teknolojisi tercihlerini de kapsıyor.

Goodyear Teknoloji Müdürü Chris Helsel, “Olli gibi otonom araç projeleriyle ilgili çalışmalarımız, geleceğe yönelik mobilite çözümlerimiz için kilometre taşı niteliğinde. Kullanım performansını geliştirmek ve müşterilerimize daha çok fayda sağlamak için, ilk çalıştırma, gelişmiş aracın hareket etmesi ve ortak kullanım verileri hakkında pilot programlar aracılığında çok yararlı bilgiler elde ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ayrıca Goodyear’ın küresel çapta iki inovasyon merkezinden biri olan Lüksemburg’da Goodyear üç otonom servis aracı için gerekli teçhizatı sağlıyor. Araçlar, Sales-Lentz adlı otobüs firması tarafından işletiliyor ve yerel rotalarda sürüş başına on dört yolcuya kadar hizmet verebiliyor.

Güncel Kampanyalar

TAKSİT SEÇENEKLERİ